четврток, февруари 22, 2018

ПОЛИТИКА

Германскиот сојузен управен суд денеска ќе ја разгледа одлуката на некои градови за забрана на дизел автомобили за да се намали загадувањето на воздухот,...

Економија

Во следните шест години, Јапонија планира набавка на најмалку 20 стелт борбени авиони од петтата генерација Ф-35А, јави „Ројтерс“, повикувајќи се на три неименувани...

Просечната месечна исплатена нето-плата во Македонија изнесува 23 196 денари (377 евра), според Државниот завод за статистика. Во регионот, со најниска после Македонија е Босна...

Култура

Повеќе од сто копии од дневникот на Ана Френк беа вандализирани во јавните библиотеки во јапонскиот главен град Токио, објавија официјални лица. Страниците се расфрлани од најмалку 265 примероци од дневникот и други книги со слична тематика, додадоа тие....

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ

0фановикако
0следбенициследете

Последни