Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините и екстра лесното масло за домаќинство поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизелот останува иста.

Со одлуката новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе изнесува 58,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС -98 ќе се продава за 60,5 денари. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) е 50,5 денари за литар, а Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) – 50 денари за литар. А.Н.