HOLLYWOOD, CA - DECEMBER 06: Jennifer Aniston attends the premiere of Netflix's 'Dumplin' at TCL Chinese 6 Theatres on December 6, 2018 in Hollywood, California. (Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Иако во последно време многу се зборуваше за обновување на романсата со актерот Бред Пит, кој беше во брак со актерката Анџелина Џоли многу години по нивниот развод, сега се појавија двајца мажи, кои споделуваат ужасни искуства од врските со Анистон.

Според странските медиуми, Пол Рад и Тејт Донован потсетиле на ужасно искуство по раскинувањето со актерката.
Џенифер се гледале со Пол во 1998 година, за време на снимањето на филмот „Предмет на мојата приврзаност“.

Четири години после тоа, тие се состанаа во серијалот на култната серија „Пријатели“, што Пол го опиша како многу непријатно искуство. За време на гостувањето во „Греам Нортон шоу“, актерот рече дека ништо не му било јасно.

„Се чувствував како да не сум тука“, започна тој и призна дека забележал дека Џенифер го игнорира цело време и се однесуваше како никогаш да не сме биле во врска.
„Откако завршивме со снимањето, отидов кај неа и реков:„ Пак сме заедно! ““, рече тој, признавајќи дека неговата шега не ја прифатила, туку само го погледна без коментар.

Сепак, Пол изгледа дека не е единствениот кој имал непријатно искуство со актерката по нивното раскинување. Станува збор за Тејт Донован, кој беше нејзин партнер  во серија Пријатели. Тој ја доби улогата благодарение на неа, која го препорача. Меѓутоа, кога започна снимањето, парот се раздели, што ја направи ситуацијата доста незгодна.

“Беше ужасно, навистина тешко. Се сеќавам, после снимањето, се вратив во мојата гардероба и плачев со денови”, изјави тој еднаш за Хафпост Лајв.

Ал.Н.