Балканската рок легенда Горан Бреговиќ, на 23ти март ќе одржи голем славенички концерт во спортскиот центар “Јане Сандански”.

Во годината кога се слави 50 години од основањето на најуспешната екс-ју рок група „Бијело Дугме“, а само еден ден после неговиот роденден, Горан Бреговиќ со својот “Оркестар за свадби и погреби” ќе одржи голем славенички концерт.

Ова е уникатна шанса за сите негови фанови во една вечер да ги слушнат најголемите хитови од неговата кариера!

Бреговиќ порачува: „Не носете поклони Вие сте мојот најголем Роденденски поклон, дојдете во што поголем број ви ветувам невероватен спектакл ” Ко не полуди, није нормалан”.

Влезниците за овој голем спектакл можат да се купат на сите продажни места на www.kupikartizase.com како и online на следниот линк