На улица Домагој во центарот на Загреб утрово во 06:20 часот се случила експлозија која оштетила возила и стакла на зградите, а повредени нема, соопшти хрватската полиција.

Причината за експлозијата е непозната, се вели во извештајот на полицијата, пренесе Хина.