Во текот на изминатите 24 часа полицијата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирала 461 прекршок, соопшти МВР.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.