Српската евровизиска победничка  на 17. Март 2018 година ќе одржи концерт во Вип Арената „Борис Трајковски“.Тоа ќе биде нејзин прв концерт кај нас. Билетите  се пуштени во продажба од денес (28.12.2017) и истите може да се набават на сите продажни места на „КупиКартиЗаСе“, Пола Југотон, Југотон, Цвеќара “Розе”– Веро2, како и онлајн на www.kupikartizase.com.

Марија Шерифовиќ победи на Евровизија 2007, со песната „Молитва“. Таа  единствената изведувачка од Србија која досега победила на најголемиот европски музички поп фестивал.