Во 81-та година од животот почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс.
Ова го објави семејството на музичарот на неговата официјална страница на Твитер.

„Роџерс почина дома од природни причини под надзор на медицински лица и опкружен со најблиските“, се вели во објавата на твитер.

Роџерс беше добитник на 3 Греми награди.

А.Н.