дома Живот Социјална политика Се самоуби пациент со фрлање од прозорец во болницата „8ми септември“

Се самоуби пациент со фрлање од прозорец во болницата „8ми септември“

179

Пациент се фрлил од прозорец од првиот кат на болницата „8 Септември“ и починал. Како што неофицијално се дознава, станува збор за повозрасен пациент кој бил хоспитализиран неколку дена во ковид центарот и имал психички проблеми.

Преземени биле реанимациони постапки, по што дежурна екипа во 7 часот и 30 минути утринава констатирала смрт.

ДСЗИ прави надзор на лице место и телото е предадено на обдукција. По завршувањето на инспекцискиот надзор се најавуваат повеќе информации.

Ал.Н.