Потребни ви се само три производи, и ќе можете да ги закочете пантолоните уште наредниот ден! Сè што ви треба за овој пијалак е целер, ананас и краставица.

Целерот е богат извор на антиоксиданти и корисни ензими, витамини и минерали, како што се витамини К и Ц и витамин Б6. Поради многу малку калории, само 14 на 100 грама, и високата содржина на влакна што овозможува чувство на ситост и го стимулира варењето на храната, тоа е одличен избор за оние кои сакаат да изгубат тежина.
Ананасот содржи ензими кои ја намалуваат надуеноста, додека краставицата има малку калории, така што нејзините влакна ќе ве одржат полни.

СОСТОЈКИ:

1 дршка целер
1/2 ананас
1 краставица
1 чаша вода
ПОДГОТОВКИ:

Сите состојки добро измешајте ги во блендер. За уште подобри резултати, најдобро е да го пиете наутро.

Ал.Н.