Доколку сте расположени за брзо мезе, што оди со се, оваа крем сусам салата е вистинскиот избор за вас!

Сусам салата

Состојки:

-100г сусам

-250г урда

-150г печеница (вид салама по избор)

-2 лажици павлака

-2 лажици кисело млеко

Подготовка:

Испржете го сусамот. Исечете ја ситно печеницата. Измешајте ги сите состојки заедно.

Декорирајте по желба.

Добар апетит!