дома тагови електронска музика

таг: електронска музика

Почина Флоријан Шнајдер, еден од основачите на „Крафтверк“

Еден од основачите на легендарната група „Крафтверк“, Флоријан Шнајдер, почина на 74-годишна возраст, објави денес „Би-Би-Си“. Шнајдер кратко време боледуваше од карцином и, како што...

Најчитани

Препорачуваме