дома тагови жртви експлозија

таг: жртви експлозија

Катастрофа во Турција: Експлодира фабрика за пиротехника, 150 работници затрупани под...

По серија експлозии во фабрика за пиротехника во северозападна Турција, повеќе од 150 работници останаа заробени во урнатините. Според последните информации, најмалку две лица...

Најчитани

Препорачуваме