дома тагови заагдување на воздухот

таг: заагдување на воздухот

Стапија на сила вонредните мерки против загадувањето за Скопје и Тетово

Попладнево, со почеток од 18 часот стапија на сила вонредните мерки поради високата загаденост на воздухот. Мерките се активираат по двата последователни дена во...

Најчитани

Препорачуваме