дома тагови Загреб

таг: Загреб

Загреб го затресе нов земјотрес

Загреб го потресе умерен земјотрес во понеделникот вечерта во 2:37 часот после полноќ. Потресот можеше да се почувствува неколку секунди во скоро сите делови...

Хрватска воведе 14 дена изолација за македонски државјани

Поради зголемениот број на случаи на коронавирус, Хрватска утврди посебен режим за влез на лица од Македонија, БиХ и Србија. Сите што ќе влезат...

Самоизолацијата на лидерите на ЕУ го откажа Самитот во Загреб, Северна...

Долго очекуваниот состанок на шефовите на држави и влади на земјите членки на ЕУ, што требаше да се одржи на крајот на следната недела,...

Најчитани

Препорачуваме