дома тагови Зимски олимписки игри Јужна Кореја

таг: Зимски олимписки игри Јужна Кореја

Почнуваат Зимските олимписки игри 2018 во Јужна Кореја

Зимските олимписки игри почнуваат денеска, 9 февруари во Пјонгчанг, Јужна Кореја, и ќе траат до 25 февруари. Градот домаќин беше избран на 6 јули 2011...

Најчитани

Препорачуваме