дома тагови Индија заболени корона

таг: Индија заболени корона

Огромен раст на бројот на заболени – Индија станува светски епицентар...

Индија регистрирала 78.357 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа, со што вкупниот број на заболени е над 3,7 милиони, додека владата ги...

Трета во светот: Во Индија повеќе од 20.000 заболени од корона...

Во претходните 24 часа, корона вирусот беше потврден кај 22.2252 лица во Индија, со што вкупниот број заразени лица во оваа земја се зголеми...

Најчитани

Препорачуваме