дома тагови казни мерки корона

таг: казни мерки корона

МВР: Казни за 444 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие во земјава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 444 прекршоци, соопшти МВР. Министерството за...

Парична казна за кумановскиот градоначалник Димитриевски, ќе се казнува неносењето маска

Низа прекршоци биле регистрирани во постапувањето за тестирањето за коронавирус на општинскиот кризен штаб во Куманово, според наодот на Државниот санитен и здравствен инспекторат...

Најчитани

Препорачуваме