дома тагови Киријакос Мицотакис

таг: Киријакос Мицотакис

Мицотакис најави старт на летната сезона од 1 јули, но со...

Во интервју за Си Ен Ен, грчкиот премиер Киријакос Мицотакис најави можност за почеток на туристичката сезона во Грција од 1 јули. Во интервјуто,...

Забраната за движење во Грција стапува на сила утре сабајле во...

„Мора да реагираме навреме пред да биде доцна“, рече Мицотакис на грчката национална телевизија во неделата вечер и додаде: „Во име на општото добро...

Најчитани

Препорачуваме