дома тагови Лезбос

таг: Лезбос

Пожар во најголемиот бегалски камп во Грција, евакуирани мигрантите

Пожар избувна во најголемиот мигрантски камп во Грција, Мориј, на островот Лезбос рано во средата, соопштија претставници на противпожарната бригада. Најмалку 25 пожарникари со...

Најчитани

Препорачуваме