дома тагови Лица без маски

таг: Лица без маски

Под мотото „Најди начин“ од 12 до 16 април се одржува...

Со документарната и политички ангажирана претстава „ЈАМИ ДИСТРИКТ“, во режија на истакнатиот Кокан Младеновиќ, а во продукција на Тиватскиот културен центар и Битеф театар...

Проектот „Јами дистрикт“ го отвора 11. ИТФ „Лица без маски“

Проектот „Јами дистрикт“, претставата што ја стресе поранешна Југославија, годинава на 12 април во Домот на АРМ во Скопје го отвора 11. издание на...

Најчитани

Препорачуваме