дома тагови Мајкл Џордан

таг: Мајкл Џордан

Мајкл Џордан основаше НАСКАР тим

Кошаркарскиот великан Џордан и легендата на американскиот моторспорт Дени Хамлин формираа нов тим што ќе се натпреварува во НАСКАР Куп серијата со еден болид...

Џордан донира 100 милиони долари за борба против расизмот

Најдобриот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, ќе донира 100 милиони долари во наредните 10 години за борба против расизмот. Донацијата ќе се реализира преку...

Најчитани

Препорачуваме