дома тагови мерки за заштита од пандемија

таг: мерки за заштита од пандемија

Од утре во Грција олеснување на мерките, преминуваат од фазата #останетедома...

Од понеделник Грција укинува некои од ограничувањата поставени поради коронавирусот, и прави транзиција од фазата „останете дома“ во фаза „останете безбедни“. Властите, сепак, предупредуваат дека опасноста...

Една третина од градинките во Србија започнуваат со работа, но мора...

И додека кај нас се уште немаат став околу тоа кога и како ќе започнат да работат градинките, Србија ги отвора истите за децата...

Најчитани

Препорачуваме