дома тагови Министерството за здравство

таг: Министерството за здравство

Нови 36 случаи на заболени, 13 оздравени и еден починат од...

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 13 оздравени пациенти и тоа од Скопје 6, Куманово 2, Прилеп 1, Тетово 1, Македонски Брод 1, Пехчево1,...

Регистриран првиот случај на корона вирус во земјава

Регистриран е првиот случај на заразен со корона вирусот во Скопје. Неофицијално станува збор за жена која неодамна се вратила од патување во Италија. Премиерот...

Најчитани

Препорачуваме