дома тагови МНТ

таг: МНТ

Проекција на документарецот „Иднината започнува денес“ во МНТ

Документарниот филм „Иднината започнува денес“ ќе се прикаже на 19 октомври во 19 часот на големата сцена во Македонскиот народен театар. Филмот претставува ретроспектива...

МНТ со бесплатна претстава за медицинските работници

Македонскиот народен театар по паузата порад пандемијата на Ковид-19, првата претстава ќе ја одржи бесплатно за медицинските работници кои како што велат во соопштението...

Славниот филмски и театарски режисер Горан Марковиќ гостува во МНТ

Славниот филмски и театарски режисер Горан Марковиќ во вторник на 6 март, во 20 часот гостува во Македонски народен театар, по повод изведбата на претставата...

МАММА МИА! премиерно во МНТ

Премиерата на македонската верзија на овој мјузикл, е закажана за 24 декември 2017 година со почеток во 20 часот. Режијата е на Наташа Поплавска, која  после големиот...

Најчитани

Препорачуваме