дома тагови Москва поплава

таг: Москва поплава

Силно невреме ја погоди Москва, улиците поплавени (ВИДЕО / ФОТО)

Москва денеска беше погодена од силно невреме, проследено со обилни врнежи од дожд и град, а на сила е портокалов метеоролошки аларм. Жителите на Москва...

Најчитани

Препорачуваме