дома тагови невремето Кјара

таг: невремето Кјара

„Кјара“ направи хаос низ Европа

Силното зимско невреме на Кјара, кое со силен ветер и обилен дожд ги погоди британските острови, се движи кон исток, каде ги погоди и...

Најчитани

Препорачуваме