дома тагови Нина Ангеловска

таг: Нина Ангеловска

Банките почнаа да ги информираат граѓаните дека добиле платежни картички

Како што информира министерката за финнасии, граѓаните од вчера напладне на веб-страницата kupuvamdomasno.gov.mk можат да проверат дали ќе добијат домашна платежна картичка за купување...

Ангеловска: Економската активност ќе се намали за 3,4%

Министерката за финансии Нина Ангеловска и заменик-министерката за финансии Ширет Елези на денешната прес-конференција ги соопштија економските активности во услови на криза поракди КОВИД-19. Наплатата...

Бескаматни кредити до 90.000 евра за претпријатија погодени од кризата со...

Од среда, 29 април микро, малите и средни компании од сите дејности, погодени од КОВИД-19 кризата, ќе можат да аплицираат за 8 милиони евра...

Олеснети условите за минимална плата за угостителите

Со прилагодување на мерките согласно потребите и барањата, Владата ќе им излезе во пресрет на угостителите, беше заклучено на денешниот состанок на министерката за...

Ангеловска: Поради коронавирусот буџетот со дупка од 700 милиони до 1,3...

Министерката за финансии, Нина Ангеловска денеска на прес-конференција соопшти дека Министерството за финансии изработило повеќе сценарија за исходи од коронакризата, односно како истата би...

Ангеловска: Ќе се одложи плаќање рати на кредити за три месеци

Одложување на плаќањето на ратите за кредити на граѓаните и фирмите ќе има, Народна банка ја смени регулаативата, а уредбата со законска сила се...

Најчитани

Препорачуваме