дома тагови новозаразени

таг: новозаразени

Денес 103 новозаразени, 3 починати и 187 оздравени пациенти

Во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 13 -Куманово 26 -Штип 5 -Прилеп 7 -Тетово 3 -Охрид 2 -Кавадарци 6 -Гостивар...

Рекордни 241 новозаразен и 8 починати

Во последните 24 часа се направени 1700 тестирања, а регистрирани се 241 нови случаи на ковид-19, што е над 14 отсто од тестираните. Најмногу...

Њујорк Тајмс објави КОВИД МАПA, погледнете каде се наоѓа Северна...

Њујорк Тајмс ја прикажа Северна Македонија во окер боја, што укажува дека зголемувањето на бројот на нови случаи во претходните две недели е приближно...

Најчитани

Препорачуваме