дома тагови Олимписки игри Токио

таг: Олимписки игри Токио

Организаторите на Игрите во Токио го презедоа олимпискиот пламен

Организаторите на Олимпијадата во Токио денес го презедоа олимпискиот пламен во Атина, на церемонијата без публика, поради пандемијата со коронавирусот. На Олимпискиот стадион „Панатинаико“, каде...

МОК во вторник расправа за Олимписките игри во Токио

Меѓународниот олимписки комитет во вторник ќе распраава за Олимписките игри во Токио чие одржување е ставено под прашање. Главните лица на МОК со претставниците...

Најчитани

Препорачуваме