дома тагови пад на економија корона

таг: пад на економија корона

ОЕЦД предвидува пад на светскиот БДП за 4,5 проценти

Светската економија претрпе невиден пад поради пандемијата на корона вирусот, но помала од очекуваната, особено во САД и Кина, објави Организацијата за економска соработка...

Најчитани

Препорачуваме