дома тагови поплави

таг: поплави

Кина: Катастрофални поплави предизвикани од невидени врнежи, 141 жртва

Долината на реката Јангце е погодена од невидени врнежи од дожд во последните 50 години и поплави во кои има бројни човечки жртви, вкупно...

Поплави во северна Јапонија, препорачана евакуација за над 3,6 милиони луѓе

Поројниот дожд кој предизвика поплави во југозападна Јапонија во кои загинаа најмалку 58 лица, исто така ги погоди северните делови на земјата, предизвикувајќи поголема...

Поплави во САД: Најмалку три жртви, луѓето ги напуштаат домовите

Најмалку три лица ги загубија животите во делови од американскиот Среден Запад и Југ, а стотици ги напуштаат домовите бегајќи од поплавите. Поради обилен...

Потпишан договор за намалување на ризикот од поплави во Полошкиот регион

Во понеделник (27. ноември) во хотелот Скардус, на Попова Шапка, постојаниот претставник на Програмата за развој на Обединетите Нации, госпоѓата Лујза Винтон, Министерот за...

Расте бројот на жртви од поплавите во Грција, се трага по...

Пожарникарите продолжија со потрагата по уште шестмина исчезнати во смртоносните поплави, во кои 16 лица во средата загинаа во сиромашно индустриско западно предградие на...

Поплави близу Атина, загинаа пет лица

Во поплавите кои ги предизвикаа поројни дождови на подрачјето на Мандра, Неа Перамос и Мегара во близина на грчката престолнина Атина, пет лица загинаа,...

Најчитани

Препорачуваме