дома тагови предвремено породување

таг: предвремено породување

Хидрамнион: Индикатор за можност од предвремно породување

Амнионската течност е стерилна течност која го обвиткува бебето и го штити од повреди при бременоста. Течноста се формира од бубрезите на бебето и...

Најчитани

Препорачуваме