дома тагови премиера опера Кармен

таг: премиера опера Кармен

Со операта „Кармен“ почнуваат првите „онлајн“ Мајски оперски вечери

Годинашните Мајски оперски вечери почнуваат вечерва во 20 часот со онлајн премиера на новата продукција на операта „Кармен“. За ова издание на МОВ ќе...

Најчитани

Препорачуваме