дома тагови проширување ЕУ

таг: проширување ЕУ

„Фајненшл тајмс“: ЕУ прима шест држави од Западен Балкан

Поради преголемото руско влијание во регионот ЕУ би можела земјите од Западен Балкан да ги прими и пред планираното. Планот на ЕУ е во своето...

Најчитани

Препорачуваме