дома тагови Путин избори

таг: Путин избори

Путин на чело на Русија уште шест години

Владимир Путин убедливо победи на претседателските избори и ќе биде шеф на Русија уште шест години, откако доверба за новиот мандат му изразија повеќе...

Претседателски избори во Русија на 18 март

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 18 март следната година, одлучи Советот на Федерацијата, Горниот дом на Сојузното собрание на Русија. Одлуката,...

Најчитани

Препорачуваме