дома тагови Русија пожар

таг: Русија пожар

Трагедија во Русија: Во пожар загинаа 56 лица

Истражниот комитет на Русија ја потврди смртта на 56 лица, вклучувајќи и многу деца, во пожар што зафати трговски центар во рускиот град Кемерово,...

Најчитани

Препорачуваме