Бакингемската палата ja објави веста што сите ја очекуваа…

0
250

Принцот Хари и актерката Меган Марсел се верија. Ова денеска го објавила среќната двојка, пишува Daily Mail.

Во веста објавена во весникот се вели дека Кралицата му дала дозвола на внукот да се ожени со Меган откако ја прослави 70-годишнината од нејзината свадба. Хари ја побарал Меган од нејзините родители, Томас Маркл и Дорија Рагленд. Принцот и актерката се заедно година и половина, а свадбата е панирана за идната пролет, се вели во официјалното соопштение.
33-годишниот Хари, и неговата англиска свршеница (36), не кажале каде ќе ја одржат церемонијата, но судејќи по изборот на другите претставници на кралското семејство во Велика Британија, тоа ќе е Вестминстерската опатија, катедралата “Св. Павле” или капелата во замокот Виндзор.

princot Hari