Дури 21 починати, 444 нови случаи, 894 оздравени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2518 тестирања, а регистрирани се 444 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 209 -Куманово 26 -Тетово 13 -Прилеп 5 -Гостивар 12 -Штип 8 -Битола 8 -Велес...

Од полноќ поскапуваат горивата

Од полноќ дизелот и бензините ќе се продаваат по нова повисока цена, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Со новите измени цените на бензинот Еуросупер БС-95...

Угостителските објекти од 21 јануари ќе работат до 21 часот

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот, а сите останати мерки продолжуваат на сила, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. Како што...
Оркестарот на Филхармонија в четврток, во 20 часот ќе одржи концерт на кој ќе биде изведен Концертот за хармоника и оркестар „Аконкагва“ од Астор Пјацола, а како солистка ќе настапи Анна Коловска од Русија. Диригент е Борјан Цанев, а...

Последни

Наше Бебе

Неа

Кујна