понеделник, мај 21, 2018

Еди Рама: ЕУ ги поддржува Србија и Црна Гора на сметка...

ЕУ ги поддржува земјите како Србија и Црна Гора, но не и Албанија и Македонија, и покрај нивната силна посветеност на процесот на евроатланска...

Од утре нови банкоти од 10 и 50 денари, старите не...

Од утре 15 мај 2018 година, се повлекуваат од оптек книжните пари во апоенска вредност од 10 и 50 денари односно веќе нема да...

Отповикани од продажба небезбедени кинески „златни пластични вилушки“

Агенцијата за храна и ветеринарство ги информира потрошувачите за отповикување на небезбеден производ „златни пластични вилушки“ произведени во Кина, со лот бр. AZ-161224. Како што...
Вчера група студенти од Факултетот за драмски уметности-Скопје, Универзитетот за аудиовизуелни уметности - Европска, филмска и танцова академија (ЕФТА) и од Државниот универзитет во Тетово, остварија студиска посета на Кинотеката на Македонија и со тоа се означи почетокот на...

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ

0фановикако
0следбенициследете

Последни

Наше Бебе

Неа

Кујна