вторник, јуни 18, 2024
домаЖивотЗдравјеЧетири нови позитивни случаи на коронавирусот, вкупно заразени 35 лица

Четири нови позитивни случаи на коронавирусот, вкупно заразени 35 лица

Министерството за здравство информира дека денешната бројка на заболени со коронавирус во земјата – состојба до 12.00 часот е 35. Утрово на коронавирус се позитивни 4 лица од Скопје, се велии во соопштението и се додава дека состојбата на сите пациенти е стабилна.

Министерството за здравство информира и дека се негативни резулататите на сите патници кои пристигнаа доцна синоќа на скопскиот аеродром со авион од Брисел. Патниците беа тестирани на коронавирус и задржани во изолација до добивање на резулатите, по што се пуштени дома во задолжителна изолација.

Лицата кои беа привремено сместени во Пепелиште беа посетени од епидемилози, а денеска ќе бидат преместени во објектот одреден за групна изолација во Демир Капија, соопштија од Министерството за здравство.

Повеќе информации ќе бидат споделени на прес-конференцијата на Министерот за здравство Доц. Д-р. Венко Филипче закажана за 15 часот во Владата на РСМ. А.Р.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ