четврток, април 25, 2024
домаЖивотСоцијална политикаМрдни со прст - измами насмевка - донирај облека

Мрдни со прст – измами насмевка – донирај облека

Време на празници, насмевки и подарувања…Подарете и вие топла зимска облека што веќе не ја носите (капути, јакни, шалови, капи, ракавици, џемпери, блузи, фармерки и сл.) за да добие нов живот кај луѓето на кои им е најпотребна, и нов лик во рацете на водечките македонски дизајнери! Подарете за добиете насмевка и да разубавете им празниците и на оние на кои таа им е потребна.
Од граѓанската плаформа МРДНИ СО ПРСТ ве покануваат да го  одонесете  Вашиот пакет за „Сите стоплени во зима“ во Кафе Бар Љубов или во Nano Bar, оваа сабота, 23 декември, меѓу 12.00 и 19.00 часот!

Побрзајте и измамете насмевки од оние на кои вашата помош им е повеќе од потребна. Да не заборавиме празниците се за сите!!!

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ