четврток, април 25, 2024
домаНовa авио драма во Москва: Чади "Боинг-737"! (ВИДЕО)

Новa авио драма во Москва: Чади “Боинг-737”! (ВИДЕО)

На аеродромот во Внуково во Москва беше прогласена тревога за т.н. “Син код”. Ова е објавено од телеграфските канали на Маш. “Boeing-737” веднаш се врати на аеродромот, чиј пилот пред тоа соопшти дека има чад во кокпитот. Во авионот има 135 лица и пет членови на екипажот. Сите патници навреме се евакуирани.

Според прелиминарните информации во кокпитот немало пожар, но екипажот решил да слета и патниците да се евакуираат. По непотврдени информации одлуката авионот да се врати на аеродромот е донесена заради непријатниот мирис, што доаѓал од климата.

http://

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ