недела, јуни 16, 2024
домаOд полноќ нови цени на горивата

Oд полноќ нови цени на горивата

Бензините од полноќ се продаваат со нови цени, реши Регулаторната комисија за енергетика.

Така, од полноќ цените на бензините се зголемуваат за половина денар, па Евросупер БС-95 ќе изнесува 66 денари за литар, додека БС-98 ќе се продава за 68 денари.

Цената на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство останува иста. Цената на Евродизелот е 56, а екстра лесното масло за домаќинство 45 денари за литар. Цената на мазутот за килограм ќе изнесува 35,843 денари. А.Н.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ