Црна Гора со нови правила на плажа: по 2 лежалки на...

Сите се прашуваме дали и како ќе летаме оваа година. Носењето маски и ракaвици, како и социјалното растојание се нешто на што треба да...

На одмор во Грција со здравствен пасош?!

Туроператори очекуваат државите да се договорат за здравствените процедури по пандемијата. Здравствениот пасош е еден од начините за безбедно влегување во Грција, кој може...

Грчките хотелиери со строги мерки за заштита на туристите, на плажа...

Грција веќе објави дека границите ќе ги отвори за туристите и летната сезона ќе може да започне од 1 јули. За тоа како ќе...

Бугарија наскоро ги отвора детските градинки, но под услов ако едно...

Во најава за наскоро отворање на градинките во Бугарија, државата веќе прави протоколи по кое ќе треба да се водат и вработените, но и...

Македонските граѓани во Србија  од 1 јуни ќе патуваат без тест...

Србија ќе ги отвори своите граници за проток на луѓе целосно од 1 јуни, но само со четири околни земји - со Северна Македонија,...

Јосипа Лисац доби кривична за изведба на хрватската химна

Бошко Жупановиќ, по професија правник од Ријека, ја тужи Јосип Лисац затоа што со нејзиното пеење на хрватската химна на инаугурацијата новиот претстедател му...

Мицотакис најави старт на летната сезона од 1 јули, но со...

Во интервју за Си Ен Ен, грчкиот премиер Киријакос Мицотакис најави можност за почеток на туристичката сезона во Грција од 1 јули. Во интервјуто,...

Црвен аларм: Цела Италија со забрана за јавни собири

Премиерот на Италија Џузепе Конте и се обрати на јавноста и објави дека цела Италија поради корона вирусот станува црвена зона. Забранети се јавни...

Србија од утре ги отвора границите за сите, без тест за...

Владата на Србија на денешната седница донесе одлука да ги прифати препораките на Кризниот штаб за борба против коронавирусот, така што од утре, 22...

Црна Гора ги ублажи мерките против коронавирусот: Излез до 23 часот...

Националното координативно тело за борба против заразни болести во Црна Гора се согласи да ублажи одредени привремени мерки против ширење на коронавирусот, предупредувајќи ги...

Последни вести

Препорачано