понеделник, мај 20, 2024
домаОд полноќ пониски цени на бензинот, дизелот поскапува

Од полноќ пониски цени на бензинот, дизелот поскапува

Со новата одлука на Регулаторната комисија за енергетика од полноќ малопродажната цена на горивата повторно се менува. Бензините ќе имаат пониска цена за 1,5 денари по литар, а дизелот ќе поскапи за половина денар по литар со што цената на дизелот е изедначена со онаа на ЕУРОСУПЕР БС-95.

Новите цени на горивата од полноќ се следните:

ЕУРОСУПЕР БС–95  110,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС–98  112,00 ден/лит.
ЕУРОДИЗЕЛ            110,00 ден/лит.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ