среда, мај 22, 2024
домаКујна„Оревокршачка” на мраз одложена за декември

„Оревокршачка” на мраз одложена за декември

Балетскиот спектакл „Оревокршачка” на мраз, во изведба на Рускиот државен балет на мраз, кој требаше да се оддржи на 24 ноември 2017 година, поради технички причини се презакажува за 4 декември 2017 година, а NUTCRACKER Щелкунчик (22)локацијата е непроменета – Македонска Опера и Балет, со почеток во 20 часот.

Сите кои веќе имаат набавено билети со датум 24 ноември 2017 година со истите може да присуствуваат на претставата на 4 декеври 2017 година и нема никаква потреба од замена за билети со нов датум.

Билетите за овој балетски спектакл на мраз – „Оревокршачка на мраз” кои се во ограничен број може да се набават преку продажната мрежа на „КупиКартиЗаСе” низ цела Македонија, Билетарата на МОБ, во „Пола Југотон”, „Југотон”, Цвеќара „Розе” – Веро 2, како и онлајн на www.kupikartizase.com.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ