дома тагови AstraZeneca

таг: AstraZeneca

Суспендирани клиничките испитувања на вакцината Оксфорд поради реакции кај учесник во...

  Конечните клинички испитувања на вакцината за коронавирус, развиена од АстраЗенека и Универзитетот во Оксфорд, се суспендирани откако учесник во испитувањето имал несакана реакција во...

Најчитани

Препорачуваме