дома тагови Ресен

таг: Ресен

Иванка за Иванден, бела магија и најоригинална ресенска традиција!

Пишува: Валентина Ѓоргиевска Парго Летото во Ресен и Преспа, своевремено, беше најмагичното нешто кое може да му се случи на млад човек. Во вибрации, уживање...

Ресенчани апелираат дека отворањето на фабриките е опасно за ширењето на...

По најавата дека од утре започнуваат со работа индустриските објекти кои времено беа затворени, грашаните на Ресен по социјалните мрежи реагираат на ваквата одлука. Најголем...

Индустриските погони во Ресен остануваат затворени уште една недела како заштита...

Градоначалникот на Ресен, Живко Гошаревски информираше дека Штабот за заштита и спасување на Општина Ресен  препорачува работните погони на Свисслион од Ресен, и двете...

Се бара крвна плазма за младо лице од Ресен

Последниве денови се повеќе се бара дарител на крвна плазма од лица кои оздравеле од КОВИД-19 и имаат антитела. Еден таков апел денеска цел...

Преспанци бараат информација во кои села има најмногу заразени

По денешните официјални информации за бројот на починати и новозаразени од корона вирусот во Преспа, стасуваат многу прашања од граѓаните на овој регион кој...

Ресен трета општина по активни случаи на КОВИД 19

Ресен и денеска е тема број еден поврзана со ширењето на корона вирусот и кластерите за кој министерот Филипче тврди дека се од еден...

Во Ресен првиот починат од корона вирус

Вирусот зема замав, а ресенчани се во паника и страв дека градот ќе стане нов Дебар. За жал, денеска Ресен само два дена откако...

Во Ресен затворен популарен ресторан поради вирусот кај еден вработен

Доцна вечерва, сопствениците на популарниот ресторан „Две Лири“ од Ресен обавија дека тие се негативни на тестот корона, но дека еден од нивните вработени...

Вирусот не запира, на листата и Ресен, починаа седум лица

Во последните 24 часа се направени 1019 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19.  Скопје е повторно со најголем број на новозаразени...

Најчитани

Препорачуваме