понеделник, јуни 17, 2024
домаСпортОстанати спортовиЗОИ: Брутален пад на канадски олимпиец, прогнозата лоша

ЗОИ: Брутален пад на канадски олимпиец, прогнозата лоша

Нов тежок пад се случи на Зимските олимписки игри. Канадски олимпиец брутално падна за време на трката во ски-крос. Иако сé уште нема официјална потврда, првичните прогнози се дека Крис Дел Боско ја скршил карлицата.

Дел Боско при страотниот пад леташе 30 метри низ воздухот откако изгуби контрола и на крајот падна на колк. Тоа беше последен скок во трката која речиси заврши трагично. Лежеше неколку минути на подот пред да биде однесен во болница.

За овој пад велат дека е досега најтежок во Пјонгчанг.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ