вторник, јули 16, 2024
домаЖивотСценаГолем славенички концерт на Горан Бреговиќ во Скопје

Голем славенички концерт на Горан Бреговиќ во Скопје

Балканската рок легенда Горан Бреговиќ, на 23ти март ќе одржи голем славенички концерт во спортскиот центар “Јане Сандански”.

Во годината кога се слави 50 години од основањето на најуспешната екс-ју рок група „Бијело Дугме“, а само еден ден после неговиот роденден, Горан Бреговиќ со својот “Оркестар за свадби и погреби” ќе одржи голем славенички концерт.

Ова е уникатна шанса за сите негови фанови во една вечер да ги слушнат најголемите хитови од неговата кариера!

Бреговиќ порачува: „Не носете поклони Вие сте мојот најголем Роденденски поклон, дојдете во што поголем број ви ветувам невероватен спектакл ” Ко не полуди, није нормалан”.

Влезниците за овој голем спектакл можат да се купат на сите продажни места на www.kupikartizase.com како и online на следниот линк

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ